23-ejų Edvinas iš pažiūros niekuo nesiskiria nuo savo bendraamžių. Optimizmo nestokojantis vaikinas dievina aktyvią veiklą, turi ne vieną hobį ir labai vertina bendravimą, tarpusavio ryšį. Deja, taip buvo ne visada: ankstyvoje vaikystėje Edvino ir jo šeimos gyvenimą iš pamatų sudrebino netikėtai atsiradusios vaiko klausos problemos.

Klausą atėmė klastinga liga
Edvinas šiandien – pozityvus, atviras jaunuolis. Sėkmingai baigė proftechnikos mokyklą ir tikina, kad vienas jam artimiausių hobių – fotografija. Mėgsta drožinius iš medžio ir vis dar bando atrasti save naujose veiklose. Deja, Edvino praeitis žymi skaudžius išgyvenimus: kone visą gyvenimą jaunuolį lydėjo klausos problemos.
„Gimiau sveikas, kaip visi vaikai. Su klausa viskas buvo gerai. Tačiau tėvai nematė pirmųjų pavojaus ženklų – man netikėtai prasidėjo ausų būgnelio nervinis uždegimas. Nors simptomai iš pažiūros buvo nežymūs, per tą laiką liga pažeidė mano klausą. Tėvams pastebėjus, kad turiu klausos sutrikimų, atstatyti klausą be papildomų pagalbos priemonių buvo jau per vėlu. Tuo metu man buvo maždaug 5-eri ar 6-eri metai“- prisimena Edvinas.
Išgirdę liūdną žinią, berniuko artimieji nepasidavė ir nedelsiant ėmė ieškoti geriausio sprendimo.

Kitokia kasdienybė
Po kurio laiko Edvinui pritaikė klausos atkūrimo priemones. „Mano pirmas klausos aparatas atsirado dar vaikystėje, jį nupirko tėvai. Nelabai juo džiaugiausi: tada atrodė, kad jis labai krenta į akis. O būdamas vaikas, norėjau atrodyti kietesniu, pritapti prie kiemo ir mokyklos draugų. Taigi, su šiuo aparatu buvau priverstinai, kol galiausiai padėjau į stalčių ir likusius paauglystės metus gyvenau be jokios pagalbos priemonės – stengiausi skaityti iš lūpų“- pasakoja vaikinas.
Sulaukus pilnametystės, Edvinas panoro girdėti geriau – kaip visi kiti. Jam jau netrukus buvo suteikti kokybiškesni klausos aparatai. Deja, ir čia sėkmė lydėjo neilgai. „Buvau patenkintas turimais klausos aparatais, tačiau nutiko nelaimė – pamečiau vieną iš dviejų turėtų. Kurį laiką mėginau verstis su tuo likusiu, tačiau pradėjau jausti diskomfortą ir galiausiai klausos aparato atsisakiau“.

KLAUSOS APARATAI

Gyvenimo džiaugsmą grąžino laiku pastebėta galimybė
Pašnekovas neslepia, kad dėl klausos problemų vaikystėje ir paauglystėje prarado ne vieną galimybę. Laimei, šiandien jis gali džiaugtis visiems bendraamžiais įprastu gyvenimu ir džiaugsmais. Vaikiną išgelbėjo… laiku pastebėta galimybė.
„Praėjo keleri metai be klausos aparato, kokybiškai negirdint aplinkos, draugų, šeimos… viskas pasikeitė, kai artimieji atsitiktinai išgirdo apie Philips klausos aparatus ir paragino išbandyti šią alternatyvą. Neturėjau ko prarasti, tad sutikau“.
Šį kartą Edvino kelionė geresnio girdėjimo link buvo sklandi ir paprasta. „Pagalbos ranką ištiesė „Klausos sprendimai“ komanda. Jau per pirmą vizitą specialistai man atliko klausos testavimą. Tai greita ir paprasta procedūra, kurios metu patikrino, ką ir kaip aš girdžiu“.
Pagal gautus duomenis, Edvinui parinko tinkamiausią klausos aparatą, kuriuo vaikinas džiaugiasi iki šiol.

Išmoko atsipalaiduoti
Efektyvios pagalbos sulaukęs jaunuolis užtikrintas: kokybiški klausos aparatai jo gyvenimą transformavo iš esmės. Dabar jis gyvena kitaip: geriau, drąsiau, aktyviau. „Galiu atvirai pasakyti, kad pasikeitė ne tik klausa, o ir visas gyvenimas. Bendravimas su šeima, draugais, kolegomis tapo daug laisvesnis. Jaučiu didesnį pasitikėjimą savimi, mažiau diskomforto kalbantis, keliaujant, būnant triukšme. Pirmą kartą pavyko iš tiesų atsipalaiduoti ir pailsėti, nesu nuolat įsitempęs, kaip būdavo anksčiau. Galima mėgautis paprastais dalykais, tiesiog buvimu kartu. Pripratau ir savo gyvenimo be klausos aparatų neįsivaizduoju“- įsitikinęs Edvinas.
Tiesa, jis priduria, kad pasitaiko ir kuriozų. „Kartą užsipylęs degalų, degalinėje palikau klausos aparatus… Kai nuvažiavau jų pasiimti, nemokėjau komunikuoti su darbuotojais – visiškai jų negirdėjau, o per dėvimas apsaugines veido kaukes, negalėjau skaityti iš lūpų. Na, svarbiausia, kažkaip susikalbėjome ir klausos aparatus grąžino“- šypsosi Edvinas.
Visiems, susiduriantiems su nusilpusia klausa ir dvejojantiems imtis sprendimo, vaikinas turi vieną žinutę: „Nereikia nieko bijoti, nes blogiau tikrai nebus. Klausos aparatai – tai įrankis į geresnį gyvenimą“.